Во новиот Неделен Бриф на Канал 77:

-Пуштена во употреба крстосницата во населба Сењак во Штип
– Силно невреме со град во четвртокот го зафати гевгелискиот регион
– И оваа година традиционален „Петровденски турнир” на мал фудбал во Општина     Конче, 2500 евра награда за прво место
-За прв пат локалниот пат Делчево-Тработивиште доби асфалт