Free Porn
xbporn

таг: признанија

Најдобрите наставници добија признанија од општината

Свечена академија по повод Светскиот ден на наставникот, на која се доделија признанија  десетта година по ред се одржа денес во Штип, а по втор...

За прв пат во Општина Карбинци признанија на успешните спортисти

За прв пат во Општина Карбинци се одржа избор на успешни спортисти од повеќе клубови формирани и се активни во рамките на општината. Спортисти од...

Штип го чествува Св.Никола – патронот на градот

Со литија на штипскиот плоштад слобода започна чествувањето на Св. Никола - патронот на градот. Митрополитот Брегалнички г.Иларион, кој ја предводеше поворката од плоштадот...

Штип го одбележа Свети Никола, заштитникот на градот

Со празнична богослужба во Соборниот храм „Св.Никола“ во попладневните часови и доделување на орден и признанија по повод патронот на градот, на истото место,...

(видео) Свети Николе со најуспешните свои граѓани го прослави Свети Никола

Празнично, славенички и во духот на светецот заштитник на послабите, немоќните, незаштитените и на морнарите, Свети Никола, помина Свечената академија по повод патронот, што...

Штип одбележува 77 години од осамостојувањето (видео)

77 години слободен Штип. Со интонација на химната од страна на учениците од ДМУЦ „Сергеј Михајлов“,  започна свечена седница по повод 8. ноември –...

Упатен јавен повик за признанијата за празникот „Свети Николај“

Општината Свети Николе преку Одборот за доделување на награди и признанија упати јавен повик за предлагање за доделување награди, плакети, признанија и благодарници, кои...