недела, јуни 16, 2024

таг: пастрамалијада

ЈП Стипион најавува бесплатен паркинг за сите посетители на градот во...

Бесплатен паркинг простор по 15 часот најавуваат од ЈП Стипион овој петок и сабота кога Штип ќе биде домаќин на сите љубители на пастрамајлијата...

Северина, Влатко, Кристина, Дани, Јоце, „Ван Гог“, „Амадеус бенд“… ќе пеат...

Деесетина познати македонски и балкански пејачи и групи ќе настапат на годинашната штипска „Пастрмалијада“ што ќе се одржи од 21 до 23 септември. Првата...