четврток, јуни 20, 2024

таг: официјално

Данела Арсовска официјално ја презеде градоначалничката функција на Град Скопје

Данела Арсовска од денеска oфицијално ќе го раководи главниот град, откако во петокот Изборната комисијата на Град Скопје и го врачи Уверението за 4...

Шилегов официјално влегува во трка за втор мандат на престојните локални...

На одржаната седнина на Извршпниот одобор на СДСМ одржава вчера, официјално беше потврдена кандидатурата на актуелниот градоначалник Петре Шилегов за градоначалник на Град Скопје...