вторник, мај 21, 2024

таг: одбојка на песок

По четврти пат Штип домаќин на Балканското првенство во одбојка на...

Околу 40тина одбојкари до 22 години, од вкупно пет држави, Турција, Косово, Србија, Романија и домаќинот Македонија викендов ќе бидат дел од  Балканското првенство...

Фотогалерија: Молдавија и Босна и Херцеговина најдобри на Балканскиот шампионат во...

Во изминатиот викенд во Штип, во организација на Одбојкарската федерација на Македонија и на штипската локална самоуправа, се одржа Балканскиот шампионат во одбојка на...