среда, мај 22, 2024

таг: крсте мисирков

Со проект од Бирото за рамномерен регионален развој, до автентичен изглед...

Поплочување со камени плочи на улицата "Крсте Мисирков" , почна денес во штипско Ново Село. Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, кој денеска беше на...

Се реконструира булеварот Крсте Мисирков кај МАНУ

Градоначалникот Шилегов викендов изврши увид во градежните активности за реконструкција на булеварот Крсте Мисирков во делот на општина Центар. Булеварот се реконструира на потегот...

Свечено отворена подновената спомен – соба на Крсте Мисирков

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, вчеравечер присуствуваше на свеченото отворање на подновената спомен-соба на Крсте Мисирков во Институтот за македонски јазик во Скопје....

Почнува поставувањето на системот за греење и ладење на Домот на...

Во четвртокот во Свети Николе беше потпишан договорот за изведување на инсталација за затоплување и ладење на кино салата и помошните простории во Домот...