недела, мај 19, 2024

таг: клуб

Шилегов: ФК Вардар не е сопственост на Град Скопје, туку приватна...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вели дека информацијата дека градот Скопје го враќа ФК Вардар е лажна информација, ова Шилегов го изјави во...

Возобновен ОФК Карбинци

После долги години , општина Карбинци го  возобнови ОФК Карбинци. Изминатиот викенд на фудбалското игралиште во Карбинци, се одигра првиот натпревар  од општинската лига, помеѓу...