вторник, мај 21, 2024

таг: дом на млади

Најмладите под маски го одбележаа денот на шегата, наградени најдобрите

Пеперутки, бубамари, принцези, вештерки, мачиња, зајчиња, роботи, вака денес најмладите продефилираа во Дом на млади-Штип. Во рамките на годинешната „Априлијада“ по повод Денот на...

Штипската легенда Божидар Симоновски доби мурал на ѕидот на Домот на...

Штипската музичка легенда Божидар Симоновски вчера доби мурал на ѕидот на институцијата на која беше долгогодишен директор – Домот на млади во Штип. Вчера на...

Ќе се реконструира дворното место на штипскиот Дом на млади

Почнаа градежните работи за реконструкција на култното место за штипјани, Дом на млади. Ќе се променат водоводната и канализациската мрежа, електричната инсталација, а и...