недела, април 14, 2024

таг: вести

Македонска Каменица и Берово очекуваат десетици илјади гости пред и на...

Македонска Каменица и Берово очекуваат десетици илјади гости пред и на Голема Богородица По неколку десетици илјади гости се очекува да се слеат во Берово...

Во Штип ќе се одбележат 85 години од првиот кошаркарски меч...

В понеделник на 27 август во Штип ќе се одбележат 85 години од првиот кошаркарски натпревар во Македонија, спортски настан за кој малку се...

Куманово викендов станува град на тамбурата

Познати тамбурашки оркестри од регионот и земјава и годинава ќе бидат дел од Тамбурашкиот фестивал кој ќе се одржува од 23 до 25 август. Фестивалот...

Невреме го остави Светиниколскиот регион без струја (видео)

Силен дожд следен со ветар, вчера попладне го зафати светиниколскиот регион. Два часа без струја останаа неколку села, откако дрво падна брз далноводот. Без струја...

Продолжуваат активностите за уредување на населените места во Струмица

И оваа недела продолжија активностите за уредување на населените места, акција која што се спроведува на иницијатива на градоначалникот Коста Јаневски, а во соработка...