четврток, декември 1, 2022

таг: штипско културно лето

Хорот „Света Злата Мегленска“го отвори 37 издание на ШКЛ

Со концертот на хорот „Света Злата Мегленска“ синоќа беше означен стартот на овогодишното, 37 издание на Штипско Културно лето. Атмосферата проткаена со автентичните ноти на...