сабота, мај 18, 2024

таг: хуманост

Делчево со хуманост за Денови на хуманост- дарувај си љубов

Со шаренило од активности, но со со заеднички именител- за свет без различности и секој еден е важен- започна реализацијата на годинешната кампања  „Денови на...

И оваа година роденденот на Тоше одбележан во знакот на хуманоста

Општина Крушево, спомен куќата „Тодор Проески“, крушевчани и фановите на Крушево од државата и Балканот одбележуваат уште еден роденден на музичката ѕвезда која во...