Free Porn
xbporn

таг: свечена академија

Со свечена академија и света литургија, Општина Штип го одбележува патрониот...

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов вчера во соборниот храм „Свети Никола" на свечената академија постхумно го врачи орденот „Свети Никола“ на македонскиот поет...

Одбележани 77 години слободно Свети Николе

Со повеќе свечености, Свети Николе одбележа 77 години од ослободувањето на градот. Централниот настан беше Свеечната акдаемија, на која беа истакнати позначајните достигнувања меѓу двете...

Радовиш одбележа 75 години слобода: Чествување за хероите од минатото, признанија...

Со низа свечености, манифестации, спортски натпревари, како и со положување свежо цвеќе на спомен-обележјата на борците за слобода, Радовиш ја одбележа 75-годишнината од ослободувањето....