четврток, април 25, 2024

таг: Роденден

Струмица одбележа две години работа на Европската куќа

Младешки насмевки, возбуда и парче торта на вториот роденден на Европската куќа во Струмица, која за својот роденден младите ги дочека и со "𝑫𝒊𝒈𝒊𝒕𝒂𝒍...

И оваа година роденденот на Тоше одбележан во знакот на хуманоста

Општина Крушево, спомен куќата „Тодор Проески“, крушевчани и фановите на Крушево од државата и Балканот одбележуваат уште еден роденден на музичката ѕвезда која во...

(ВИДЕО) Коко прослави роденден, наполни цели 26 години

Мајмунчето Коко од скопската Зоолошка градина во саботата го прослави својот 26 ти роденден. Од Зоо се огалсија на Фејсбук и напишаа: „Birthday suprise за...

(ВИДЕО) Град Скопје со видео порака му честиташе роденден на Цако

Вработените од Град Скопје на уникатен начин преку видео порака му го честитаа роденденот на Цако, кој веќе една година е дело од тимот...