петок, мај 20, 2022

таг: реконструкција

По Велигден почнува реконструкција на улици во Свети Николе

Општината Свети Николе од вторник, 26.04.2022 година започнува со реконструкција на улицата ,,Васка Циклева" во потегот од Полициската станица до кафеана Пуже, која ќе...

Ќе се реконструираат над 20 улици во Штип: Дел ќе се...

Штипската власт годинава се насочува кон реконструкција на улици, тротоари и водоводни и канализациски мрежи. Градоначалникот Иван Јорданов вели дека и покрај енергетската криза,...

Почна реконструкцијата на речното корито во Свети Николе (видео)

Во делот кај Градскиот стадион и спортската сала, почнаа работите на реконструкција на коритото на Горобинска река во Свети Николе. Вчера беше означен почетокот...

Започна реконструкција на Младинскиот дом во гевгелиско Прдејци

На површина од 580 метри квадратни во центарот на Прдејци, наместо старото и недовршено здание, ќе никне нов модерен објект на Младински дом. Имено,...

Се реконструира мрежата на улицата ,,Живко Чинго” во Свети Николе

Завршија работите на  канализационата и атмосферска мрежа на улицата ,,Живко Чинго" во Свети Николе. Градоначалникот Дејан Владев најави дека во останува пуштањето на пумпите и...

Реконструирана „Турската бања“, нова туристичка атракција во Дојран

Дојран добива уште една туристичка атракција. После долги години, извршена е конзервација на ,,Турската бања" (Амам) и е ставена во функција за посета. Целиот...

Целосна реконструкција на две улици во Стар Дојран

Се врши целосна реконструкција и проширување на дел од ул.Илинденска и ул.Партизанска во Стар Дојран. Станува збор за површина од  525м „Инфраструктурата е битен фактор...

Граѓаните активни учесници со коментари и сугестии за реконструкција на ул....

Крушевчани добија можност, додека трае реконструкцијата на улицата ,,Питу Гули“ да се вклучат со свои забелешки и сугестии со кои што ќе дадат свој...

Напредуваат работите на уредување на локалитетот „Бабин Дол“ во Крива Паланка

Омиленото место за прошетка и рекерација на кривопапалнчани, локалитетот „Бабин дол“ деновиве добива нов лик, а просторот засилено се уредува. Се работи на реконструкција...

(ВИДЕО) Градежни работи за реконструкција на патот до Бојане во општина...

Градоначалникот Петре Шилегов, премиерот Зоран Заев, градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска извршија увид во градежните работи...