петок, мај 24, 2024

таг: примопредавање

(видео) Општина Виница од денес со нов градоначалник

Новиот градоначалник на Општина Виница – Миле Петков, денес ја презеде градоначалничката функција од досегашниот градоначалник Ивица Димитров. Официјалното примопредавање на функцијата и средбата помеѓу...

Јорданов седна во градоначалничката фотелја, доскорешниот градоначалник Николов денеска му ја...

Новиот штипски градоначалник Иван Јорданова вчера и официјално седна во градоначалничката фотелја, откако во првиот круг на локалните избори го победи својот противкандидат од...