четврток, јуни 20, 2024

таг: никола

(ВИДЕО) Се асфалтира булеварот Никола Карев

Екипите на Град Скопје почнаа со асфалтирање на булеварот Никола Карев, кој се проширува и реконструира на потегот од крстосницата кај касарната „Илинден“ до...

Оддадена почит на Никола Карев, првиот Претседател на Крушевската Република

Делегации на општина Крушево и ООУ „Никола Карев“ положија цвеќе на гробот на Никола Карев во споменикот Македониум. На 27 април, 1905-та година загинал...