недела, мај 19, 2024

таг: муабет

(ВИДЕО) „Маалски муaбети“ – Војо Иванов и Петре Шилегов

Во новиот серијал на „Маалски муабети со Петре Шилегов“ градоначалникот е на маалски муабет со Војо Иванов во населбата Тафталиџе. Скопскиот градоначалник откри дека живее...

(ВИДЕО) Марко – Дај побрзај и Шилегов на вело маалски муабет

Во новата епизода од серијалот „Маалски муабет со Петре Шилегов“ гостин е познатиот водител Марко Новески или попознат како Марко – Дај побрзај. При најавата...