сабота, април 20, 2024

таг: мармозет

(ВИДЕО) Џуџестиот мармозет од скопската Зоолошка градина хит на светските медиуми

Минатата недела Скоспката Зоолошка градина доби нов член од фамилијата Мармозет, кој за само една недела стана вирален хит. „Џуџестите мармазети се најмалите мајмунчиња на...