Free Porn
xbporn

таг: Лајка

Лајка ги вдоми првите кучиња во Обединетото Кралство

Кампањата Вдоми куче, вдоми љубов добива нова димензија. По успешните вдомувања на бездомни кучиња во нашата земја, мисијата продолжи во САД, Германија, Белгија, Шведска,...

ЈП Лајка: Имајте вистински другар- се вдомуваат Луи, Тери и Алисија

Доколку сакате да имате вистински другар кој ќе ве придружува на сите ваши авантури во пророда, тогаш овие кучиња се вистинските за вас. ЈП...

(ВИДЕО) Дарио е првото куче од „Лајка“ кое се вдоми прекуокеански...

„Заловен од скопските улица, во населбата Новоселски пат, со трајно оштетување на окото и малтретирано од локалните жители, Дарио од денеска го живее американскиот...

Кучето Рекс го најде својот дом

Кучето Рекс кое беше најдено на улица, напуштено и во лоша состојба, а потоа донесено во прифатилиштето на ЈП „Лајка“ од семејството Шилегови, вчера...

(ВИДЕО) Отворен ден за волонтери во „Лајка“

Прифатилиштето ЈП „Лајка“ изминатиот викенд спроведе „Отворен ден за волонтери“ од видеото подолу може да погледнете како помина овој ден во круг на животните...