Free Porn
xbporn

таг: Кучиња

Во Делчево се заловуваа кучиња скитници

Заловени десет кучиња скитници во Делчево во рамките на акцијата за заловување кучиња-скитници која денеска ја спроведе Ветеринарната станица од Виница на барање на Општина...

Чипирајте ги своите домашни миленичиња, порачува Шилегов

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, преку социјалните мрежи испрати порака до сопствениците да внимаваат и да ги чипираат своите домашни миленичиња. Со поткожното...

Отворени градскиот базен во Куманово

Започнува втората сезона на Отворениот градски базен во Куманово. Иако временските услови се' уште не се поволни поради свежие ноќи, сепак Општина Куманово одлучи...

Струмица: Проблемот со кучињата скитници се решава согласно законските прописи во...

Кучињата скитници на територијата на општина Струмица се третираат исто како што тоа се прави на територијата на целата држава. Според Кирил Парталов, секретар на...