петок, јуни 21, 2024

таг: Куамново

Кумановецот Томислав Јовановски на -22 степени го освои Елбрус

Додека Куманово се „топеше" на пеколните температури, кумановскиот планинар Томислав Јовановски на 22 степени под нулата го освојуваше Елбрус, врвот на Европа на руско-грузиската...

Кумановските средношколци најдобри на регионалниот сообраќаен натпревар

Кумановските средношколци и оваа година покажаа дека се најдобри во Сообраќајно – техничката култура на младите. Во екипна конкуренција првото место го освои Гимназијата „Гоце...