недела, јули 3, 2022

таг: Коко

(ВИДЕО) Коко прослави роденден, наполни цели 26 години

Мајмунчето Коко од скопската Зоолошка градина во саботата го прослави својот 26 ти роденден. Од Зоо се огалсија на Фејсбук и напишаа: „Birthday suprise за...