среда, мај 22, 2024

таг: инвертер

Повикот за субвенции на инвертери заврши – над 1.650 оџаци нема...

Средствата предвидени за доделување субвенции за инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата се исцрпени. Јавниот повик на Град Скопје за субвенции заврши, а...

(ВИДЕО) Од утре Град Скопје отвора јавен повик за субвенционирање на...

Град Скопје утре (21 ви април) отвора јавен повик за субвенционирање на инвертер клими. Како што информираат од Град Скопје принципот ќе биде ист,...