сабота, јули 2, 2022

таг: жичара

Пуштена во употреба жичарата до врв на Водно

Од денеска повторно е во функција жичарницата до врв на Водно, за ова информираше градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска на нејзиниот официјален Фејсбук...