сабота, јули 24, 2021

таг: емисија

Неделен Бриф за 17.07.2021

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: - Штипјани на референдум ќе се изјаснат за пренамена на средствата од самопридонесот - Секој што ќе гради и ќе...

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 17.07.2021

На 198 от ден од годината ви го носиме градскиот информатор и се она што беше актуелно изминатата недела во општина Град Скопје. Се...

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 10.07.2021

Добредојдовте во Неделниот бриф посветен на Градот Скопје. Во него акцент ставаме на следните активности кои ги имаше градот изминатата недела: *Презентиран БРТ системот, експертите...

Неделен Бриф за 10.07.2021

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: - Стартува проектот за првиот приватен ветерен парк Богословец - По 40 години кривопаланечкиот Дом на култура се реконструира -...

Неделен Бриф за 03.07.2021

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: - Родово буџетирање: Коридорот 8 основа на развојната стратегија на Општина Крива Паланка - Крива Паланка добива возило за чистење...

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 03.07.2021

Првата сабота од месец јули, месецот кој брои 31 ден ви го носиме новото издание на Неделниот брифинг посветен на Град Скопје. Жешкото лето...

Неделен Бриф за 26.06.2021

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: - Со гала концерт почнува најстарата штипска културна манифестација, Штипско културно лето, 36 издание. - Граѓаните погодени од невремето,...

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 26.06.2021

Летна градежна офанзива, реконструкција на шеталишта, културни настани се само дел од актуелностите од главниот град. Подетално ви ги носиме во новото и последно...

Неделен Бриф за 19.06.2021

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -Зелената агенда на Македонска Каменица претставена пред амбасадорката Галовеј. -Со детски игралишта Дојран ќе го привлекува интересот на туристите. -Делчевското...

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 19.06.2021

Неколку минути по означување на пладне ви велиме добредојдовте во саботно издание на Неделен бриф посветен на Град Скопје. Токму тука во следните минути...