вторник, април 23, 2024

таг: емил павлов

Штип: Спортист на годината повторно Емил Павлов, годинава за прв пат...

Во организација на општина Штип и Комисијата за спорт беа доделени признанија на најдобрите и најистакнати спортисти. Признанија добија голем број на пионири, кадети, младинци,...

Емил Павлов спортист на Штип и за 2020 година

Каратистот Емил Павлов, кој годинава се надева на учество на Олимпијадата во Јапонија, е избран за најдобар спортист на Штип и за 2020 година. Комисијата...