недела, април 21, 2024

таг: возило

Британски пожарникари поминаа 2600 километри за да довозат возило –...

Од Дорсет, во јужниот дел на Велика Британија преку Италија и Албанија тројца пожарникари од Операцијата Флоријан, влегоа во државата со три противпожарни возила...

ТППЕ Делчево доби ново протовпожарно возило

По повеќе од 4 децении, ТППЕ Делчево доби ново противпожарно возило со комплетна опрема за гаснење пожари. Противпожарното возило е од марката ФОРД со...

Општина Конче обезбеди ново возило за собирање смет

Современо возило за собирање смет обезбеди Општина Конче. Новото возило значи јакнење на капацитетот на комуналното претпријатие „Лакавица“ но и подобрување на квалитетот на...

(ВИДЕО) Влогот во новата 45 метарска противпожарна скала многу значи за...

Во време кога пожарите беснеат во нашата земја, градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов сподели видео од новото специјализирано противпожарно возило за Територијалната противпожарна...

(ВИДЕО) Како изгледаше презентацијата на новото специјализирано противпожарно возило

Противпожарната бригана на Град Скопје го доби новото специјализирано противпожарно возило кое е опремено со 45 метарска противпожарна скала, според сите европски и светски...

Нова опрема и теренско возило за ТППЕ Крушево

Градоначалникот Томе Христоски предаде нова опрема за пожарникарите од ТППЕ Крушево и ново теренско возило за потребите на службите. Опремата за вработените се состои од...

Шилегов утре ги повика новинарите на брифинг за набавката на новото...

Градоначалникот на Град Скопје вчера ја повика Државната комисија за спречување на корупција да ги провери наводните нерегуларности при набавката на противпожарната скала за...

Јапонија донира амбулантно возило за граѓаните на Свети Николе и Лозово...

Договор за грант за обезбедување на опремено амбулантно возило за Здравствениот дом во Свети Николе, денеска потпишаа амбасадорот на Јапонија, Хиронори Савада и градоначалникот...