недела, јуни 16, 2024

таг: Водици

Зоран, Давид и Филип го фатија Светиот крст во Општина Карбинци

На три места во Општина Карбинци се организираше фаќање на светиот крст. Давид Митев го фати крстот во реката Брегалница кој се фрлаше кој...

Водици и годинава масовно се чествуваше во Радовиш

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк Илија“...

Заменик градоначалникот на Струмица, Костадинов присуствуваше на фрлањето на светиот крст...

Заменик градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов беше меѓу граѓаните кои на големиот празник Богојавление – Водици присуствуваа на фрлањето на светиот крст во...