понеделник, април 22, 2024

таг: ВМРО ДПМНЕ

Шилегов утре ги повика новинарите на брифинг за набавката на новото...

Градоначалникот на Град Скопје вчера ја повика Државната комисија за спречување на корупција да ги провери наводните нерегуларности при набавката на противпожарната скала за...

Шилегов: За 70 милиони правиме 2 траси на БРТ, а...

Опозицијата реагираше на заемот од 70 милиони евра од ЕБОР за проектот Брз Автобуски Транспорт во Град Скопје. Советничката група на ВМРО ДПМНЕ во...