вторник, мај 21, 2024

таг: брифинг

По шест години Скопје на есен ќе добие Луна парк

Капиталните проекти оставени од претходниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов за кои се слклучени догогодишни договори ќе мора да се реалзираат, рече актуелната...

Градот е задолжен 50 милиони евра, мостот АСНОМ е мост за...

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, вчера одржа брифинг со новинарите при што таа акцентот го стави на големото задолжување на градот, пред се...

Скопјани за Нова Година нема да бидат тажни, рече новата градоначалничка...

„Скопјани нема да бидат ниту тажни, ниту оштетени“, изјави денеска градоначалничката на општина Град Скопје, Данела Арсовска на брифингот со новинарите, како одговор на...

Нема конфликт на интереси, градските пари не се прелеваат на смета...

Денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов одржа брифинг со новинарите во врска со набавката на скалата за Противпожарната бригада на Град Скопје. Тој посочи...