понеделник, ноември 29, 2021

таг: Бит пазар

(ВИДЕО) Реновираниот Бит – пазар се враќа на скопјани

Градоначалникот Петре Шилегов денеска присуствуваше на отворањето на реконструираниот Бит-пазар, еден од најпосетените пазари во Скопје. На отворањето на оваа значајна инвестиција на Скопски...