вторник, април 23, 2024

таг: апел

Апел од Општина Делчево: да го заштитиме шумското богатство од пожари

Пожарот кој беснееше вчера на планината Средна  на потегот од месноста Светите Води до м.в. Ќурчиски колиби во атарот на селата Разловци и Тработивиште, од...

Градските инспектори го санкционираа сторителот кој предизвика инцидент на булеварот Св....

По вчерашниот сообраќаен инцидент што се случи на булеварот Св. Климент Охридски, при кој беше искршено едно дрво и направена друга материјална штета, екипи...

Ангов со препорака до хотелиерите и сопственици на приватно сместување-Контролирајте зошто...

За време на претстојните Новогодишни и Божиќни празници, градоначалникот на Дојран, Анго Ангов очекува голем број на посетители но најави дека работат активно на...

Навиките не се напуштаат, во општина Карбинци секој ден се интервенира...

Големиот пожар што пред неполна година беснееше во атарот над селото Горни Балван, општина Карбинци  и кој се прошири се до општина Пробиштип, по...