Мајмунчето Коко од скопската Зоолошка градина во саботата го прослави својот 26 ти роденден. Од Зоо се огалсија на Фејсбук и напишаа:
„Birthday suprise за Коко кој денеска наполни 26 години. Роденденот го прослави заедно со својата Зоо негувателка Билјана со која се родени на ист ден. Подароци и торти направени од ориз, јатки и овошје покрај славеникот, добија и останатите шимпанза“, стои во објавата.

По повод роденденот на Коко, од Зоо објавија и видео честитка: