вторник, септември 28, 2021

таг: шеталишта

Летна градежна офанзива на улиците и булеварите во Скопје и реконструкција...

Град Скопје ја почнува летната градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици и булевари. Во претстојниот период предвидено е да почнат градежни...