вторник, септември 28, 2021

таг: Дениз Абдула

(ВИДЕО) Турско кафе и локум за добредојде на Шилегов: Актерот Дениз...

Во втората епизода од „Маалски муабети со Петре Шилегов“ гостува акерот Дениз Абдула кој открива детали од неговото детство од неговото маало Чаир. Градоначалникот Шилегов ...