четврток, декември 8, 2022

таг: ванчо чифлиганец

(видео) Радовиш покажа дека заслужено стана европски карневалски град

Насмеани детски лица, кои глумеа пеперутки, кловнови, бебиња, цвеќиња денеска продефилираа по улиците на Радовиш, градот кој по пауза од две години, го организираше...